Counter Stirke
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Counter Stirke

Va place forumul meu?
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Bancuri cu animale

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
^_^Vlad^_^
Admin
^_^Vlad^_^


Mesaje : 180
Data de înscriere : 23/07/2008
Varsta : 30

Bancuri cu animale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu animale   Bancuri cu animale - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 06, 2008 10:20 am

In timpul celui de-al doilea razb mondial, era o baba intr-un mic sat din Franta, care avea un papagal..... Papagalul era vorbitor, iar baba il invatase sa mai zica din cand in cand "Moarte lu Hitler!".... toate bune si frumoase, pana cand satul e ocupat de nazisti...Baba e nevoita sa cazeze 1 locotenent si vreo 4 soldati.... in timp ce mancau.... papagalul se trezeste sa strige "Moarte lu Hitler! Moarte lu Hitler!".......... nemtzii sar ca arsi, darama masa, vor "sange"...... Locotenentul, mai sadic din fire, ii spune babei: "Frau mamaee, noi plecam acu...dar ne intoarcem maine; daca papagalul tau continua sa strige asemenea tampenii, te vom spanzura!"........... nemtzii pleaca.... acu baba, ramasa singura, se duce la popa satului, caci stia ca are un papagal vorbitor, asemanator cu al ei, iar rocada era singura ei sansa de scapare.....asa ca fac ei 2 schimb de papagali.
A doua zii, nemtii se intorc sa manance la baba..... in tot timpul mesei, papagalul a tacut malc..... Locotenentului nu i-a prea convenit asta( vroia cu orice pretz sa o ucida pe baba).... asa ca se duce la papagal si i-i sopteste " Mah papagalule! Moarte lu Hitler!.... iar papagalul: "Dumnezeu sa-ti auda ruga, fiule!"
Sus In jos
http://SpiTfire.forumer.ro
^_^Vlad^_^
Admin
^_^Vlad^_^


Mesaje : 180
Data de înscriere : 23/07/2008
Varsta : 30

Bancuri cu animale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu animale   Bancuri cu animale - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 06, 2008 10:21 am

Un macelar vede intrand in magazinul sau un caine cu o bancnota de 10 dolari si un bilet pe care scria: "10 antricoate de miel, va rog."
Amuzat, ia banii, pune antricoatele intr-o punga, punga in gura cainelui, si inchide repede magazinul. Il urmareste pe caine si vede cum opreste la semafor, se asigura in ambele sensuri si traverseaza in statia de autobuz. Cainele verifica lista cu orarul si se aseaza pe banca. Cand autobuzul apare, se uita sa verifice numarul autobuzului, apoi se urca. Macelarul il urmeaza perplex. Dupa un timp, cainele se aseaza in fata, se pune pe labele din spate si apasa butonul "stop", iar macelarul il urmeaza afara. Cainele alearga pana in fata unei case si lasa punga la intrare. Se intoarce pe alee, mai face o cursa, si latra catre usa. Si latra, si latra.
Nici un raspuns. Atunci sare pe perete, alearga in jurul gradinii, se bate cu capul de geam si asteapta din nou la usa. Un tip masiv iese injurand si bombanind cainele.
Macelarul incepe sa strige la tip
- Ce naiba faci? Cainele asta e un geniu!
Stapanul ii raspunde:
- Geniu, pe dracu'! Este a doua oara saptamana asta cand isi uita cheia...
Sus In jos
http://SpiTfire.forumer.ro
^_^Vlad^_^
Admin
^_^Vlad^_^


Mesaje : 180
Data de înscriere : 23/07/2008
Varsta : 30

Bancuri cu animale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu animale   Bancuri cu animale - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 06, 2008 10:21 am

Intr-o dimineata Ion gaseste cocosul mort in curte. Disperat ca nu o sa-i mai faca gainile oua pleaca la targ sa-si cumpere un alt cocos.
Ajuns in targ vede un cocos superb, mare, infoiat... si-l intreaba pe vanzator :
- Ma bade, cat costa cocosul aista?
- 5000 de euro !
- Ba, da ce face de banii astia !?
- Pai.. e cocos de lupta, a castigat toate luptele la care a fost...
- Da, de f***t, f**e?
- Nu
Mai cauta Ion si gaseste un alt cocos, ceva mai ieftin dar care avea acelasi cusur.
In final gaseste un cocos amarat, pricajit si ciufulit.
- Cat vrei bade pe cocosul aista ?
- 50 de euro.
- OK, da f**e ?
- F**e tot ce prinde, nene !
Cumpara Ion cocosul, il duce degraba acasa si-l pune la treaba.
A doua zi se trezeste Ion si... constata cu stupoare ca tot ce era animal la el in ograda mergea cracanat, f***se cocosul tot. Cocosul, cu roatele-n
sus, intins in mijlocul curtii. Un vultur ii dadea tarcoale. Acum Ion suparat ca vulturul vrea sa-i omoare comoara de cocos pe care abia-l gasise,
fuge repede sa-si ia pusca sa omoare vulturul.
Se apropie pune pusca la ochi si da sa traga, da cocosul, de jos, ii zice:
- Usurel, nu face galagie, lasa-l sa se aseze !
Sus In jos
http://SpiTfire.forumer.ro
^_^Vlad^_^
Admin
^_^Vlad^_^


Mesaje : 180
Data de înscriere : 23/07/2008
Varsta : 30

Bancuri cu animale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu animale   Bancuri cu animale - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 06, 2008 10:22 am

Cica ursul mergea el agale prin padure si deodata vede pe melc
alergand..... sa rupa pamantul, nu alta.

- Ce faci melcule? Unde fugi asa?

- Ce sa fac, raspunde melcul, vine P.N.A.-ul sa ma aresteze.
- Pai de ce?
- Pai : eu - casa, tata- casa, mama- casa, sor' mea casa.... De asta.
Sta ursul, se gandeste putin si o rupe si el la fuga. Si fuge, si fuge
....... Se intalneste cu costarcul. Cocostarcul il intreaba:

- Ce faci ursule? De ce fugi asa?
- Ce sa fac, raspunde ursul, fug, ca s-ar putea sa ma cerceteze PNA-ul.
- Pai de ce?
- Pai: eu- blana, tata- blana, mama- blana, sor'mea - blana....... De asta.

Sta cocostarcul, se gandeste putin si o rupe si el la fuga. Si
fuge, si fuge, si fuge... Se intalneste cu maimuta. Maimuta il intreaba:
-Ce faci cocostarcule? Unde fugi asa?
- Ce sa fac, raspunde cocostarcul, fug, ca s-ar putea sa vina PNA-ul sa ma
cerceteze.
- Pai de ce?
- Pai: eu- pe picior mare, tata- pe picior mare, mama -pe picior mare,
sor-mea -pe picior mare........
O rupe si maimuta la fuga. Si fuge, si fuge si fuge........ se opreste
deodata brusc si exclama:

DA EU DE CE DRACU' SA FUG? EU - CU FUNDUL GOL, TATA CU FUNDUL GOL,
MAMA CU FUNDUL GOL, SOR' MEA CU FUNDUL GOL................
Sus In jos
http://SpiTfire.forumer.ro
Continut sponsorizat





Bancuri cu animale - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu animale   Bancuri cu animale - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Bancuri cu animale
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Counter Stirke :: ..::Bancuri::..-
Mergi direct la: