Counter Stirke
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Counter Stirke

Va place forumul meu?
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Bancuri cu bula

In jos 
AutorMesaj
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeMier Aug 06, 2008 7:48 pm

- Bulă, ce este whisky-ul?
- Whisky-ul este băutura pe care alegătorii o beau prin reprezentanții lor din parlament.
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeMier Aug 06, 2008 7:49 pm

Bulă îl întreabă pe Ștrulă:
- Esti șmecher?
- Bineînțeles.
- Atunci dă-ți un cap în gură!
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeMier Aug 06, 2008 7:49 pm

Profesorul întreabă:
- Măi Bulă, toată ora ai stat cu cu cîte o bilă verde în ambele mîini și n-ai scris nimic. De ce?
- Ca să am control total asupra profesorului de matematică, dl. Green.
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeMier Aug 06, 2008 7:49 pm

Bulă se plimba cu taică-su pe stradă. La un colț, un om foarte gras se cîntărește. Cîntarul este însă stricat și arată doar vreo 10 kilograme.
- Uite, tată, omul ăsta este gol pe dinăuntru...
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeMier Aug 06, 2008 7:50 pm

- Bulă, de ce plîngi? întreabă mama lui Bulă.
- Pentru că vecinul nu se joacă decît cu tine!
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeMier Aug 06, 2008 7:50 pm

Bulă vine acasă de la grădina zoologică și povestește:
- Știi, tată, la grădina zoologică am ajuns la o cușcă, și... și...
- Ei, spune odată!
- Și domnul profesor a spus că este o barză.
- Înseamnă că a fost chiar o barză.
- Păi bine, tată, dar de cînd am vorbit despre barză, am crezut că nu există o asemenea pasăre...
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:20 pm

Bula in armata.
- Bula, ce este patria?
- Nu stiu.
- Esti prost. Vasile ce este patria?
- Patria este mama mea.
- Corect. Bula ce este patria?
- Patria este mam lui Vasile.
- Idiotule, patria este si mama ta, ai inteles?
- Inteles.
- Ce ai inteles?
- Ca sunt frate cu Vasile.
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:20 pm

Micul Bula intra in camera parintilor si o vede pe maica-sa cu fusta ridicata, iar pe taica-sau in spatele ei.
Vazandu-l, tatal rade, ii face semn sa plece si sa inchida usa.
Dupa ce termina treaba, tatal se duce sa vada ce face fiul... si il gaseste in camera cu bunica-sa, care avea fusta ridicata iar micul Bula era in spatele ei... la care taica-sau tipa :
- Bula, dar ce naiba faci acolo?
Iar Bulisor ii raspunde:
- Nu mai e asa de amuzant cand e vorba de maica-ta, nu-i asa?
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:20 pm

Toti soldatii primeau permisie numai Bula nu.
Bula suparat catre comandata:
-Domnu comandant va rog sa-mi acordati si mie permisie...
comandantul:
-Bula vezi tu calul ala de acolo... daca il faci sa rada iti dau 2 saptamani permisie.
Bula merge la cal si ii spune ceva la ureche si calul incepe si rade. Comandantul mirat ii spune:
-Bula daca faci calul sa si planga ai o luna permisie.
Bula merge iar la cal si calul plange.
Comandantul si mai mirat ii spune:
-Bula daca imi spui cum ai facut 2 luni ai permisie.
Bula: -Pai prima data cand ati spus sa-l fac sa rada i-am spus ca am scula mai mare ca a lui, iar a doua oara cand ati spus sa-l fac sa planga i-am aratat-o.....
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:21 pm

Bula se intoarce acasa foarte trist, dupa ce plecase sa ceara mana prietenei sale. Vazandu-l suparat, tatal sau il intreaba:
- Ce s-a intamplat Bulisor, te-a refuzat?
- Da... Mi-a tras si o palma!
- Cum asa? Nu i-ai spus cum te-am invatat eu? "Draga mea, timpul se opreste in loc pentru mine cand privesc in ochii tai!"
- Vai! Asta era! Am gresit formularea. I-am spus: "Ai o fatza de mi se opreste ceasul!"
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:21 pm

O profesoara noua incearca sa predea lectii de psihologie unor copii. Ea intra in clasa spunand:
- Cine crede ca e prost, sa se ridice in picioare!
Dupa citeva secunde, se ridica in picioare Bula. Profesoara i se adreseaza:
- Tu de ce crezi ca esti prost?
- Nu sint prost, doamna, dar imi parea rau sa stati in picioare numai dumneavoastra!
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:22 pm

Bula balbait se inroleaza in cadrul armatei la marina. Pentru a prinde incredere in el capitanul vasului il pune de garda. La o ora tarzie Bula striga:
- Rerererere repede ffffffoc ffffffoc ssssariti ffffoc.
Scapa tot echipajul iar Bula este erou. Este luat pe o croaziera unde este pus de garda iar capitanul isi instrueste echipajul ca in cazul in care il aud pe Bula ca striga re re re re sa sara toti in apa ca este vorba de un incendiu.
Pe la ora unu noaptea Bula striga:
- Re re re
Sare tot echipajul in apa.
- Re re rechini, ba.
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:22 pm

In timpul razbouiului cu nemtii , Bula satul de atata zgomot si balamuc s-a hotarat sa se ascunda intr-o fantana pana la incetarea razboiului si semnarea tratatului de pace... zis si facut.Se arunca Bula in fantana si in caz ca apare vreun neamt il imita precum ecoul.Sta o buna bucata de timp pana ce apare un neamt insetat. Neamtu se uita in fantana si zice:
- E cineva acoloo ?
-E cineva acoloo ?
-Mai bine ma duc in paduricee !
-Mai bine ma duc in paduriecee !
-Mai bine arunc o grenadaa !
-Mai bine te duci in paduriceee !
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:24 pm

Bula s-a dus la taica-su si a cerut 100 lei sa se duca la femei. Tata ii da 100 lei si Bula pleaca. Pe scari Bula bucuros se intalneste cu Maria. Maria il intreaba:
- Bula unde pleci asa bucuros ?
Bula ii raspunde.
- Mi-a dat tata 100 de lei sa ma duc la femei!
Maria ii zice:
- Da suta aia incoa si vino cu mine
Maria se dezbraca!
Bula se dezbraca.
Maria: Suie-te pe mine!
Bula se suie pe ea.
Maria: Bag-o!
Bula o baga.
Maria: Scoate-o!
Bula o scoate.
Maria: Bag-o!
Bula o baga.
Maria: Scoate-o!
Bula o scoate.
Maria: Bag-o!
Bula: Auzi, ia da suta aia incoace ca vad ca esti nehotarita!
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:24 pm

Bula se intalneste pe strada cu un prieten care il intreaba:
- Bula, am auzit ca ti-a murit soacra. Ce-a avut?
- Ceva bijuterii, un televizor si putine economii...
- Nu asta te-am intrebat. Ce i-a lipsit?
- Pai, masina, o casa sau un apartament proprietate personala...
- Bula, de ce a murit?
- A fost la noi in vizita, eu i-am spus sa mearga in pivnita sa duca niste cartofi, sa facem pireu. A cazut pe scari si si-a rupt gatul.
- Ce ghinion! Si ce-ati facut?
- Macaroane cu branza.
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:25 pm

Satul era amenintat de viitura. Toata lumea alerga disperata sa-si salveze bunurile si pe ei insisi din calea prapadului, numai Bula, mai credincios din fire, nu se agita deloc. Vecinii lui il intreaba:
- Ce faci, Bula? Nu vezi ca vin apele peste noi? Fugi, salveaza-te!
- Nici nu ma gandesc! Eu stau aici cuminte, ca ma salveaza Dumnezeu...
Zis si facut. Vin suvoaiele peste sat. Bula, se urca pe acoperisul casei si sta si asteapta. Un grup de oameni trece pe langa casa lui intr-o barca de salvare.
- Ce faci, Bula, acolo sus? Sari in barca, ca ai sa te ineci!
- Nu, raman aici! Dumnezeu e mare si puternic si ma va salva!
- Treaba ta!
Mai sta ce mai sta, trece si cea de-a doua barca pe langa el.
- Hai, Bula, sari in barca si salveaza-te!
- Nu, nu! Dumnezeu e mare si ma va salva!
- Ma, Bula, esti nebun, hai odata, ca te ia apa!
- Nu!
Pleaca si a doua barca. La cea de a treia barca, povestea se repeta. Apoi, Bula moare inecat si ajunge in Rai. Ajuns la portile Raiului, furios nevoie mare, bate cu putere si cere sa fie lasat sa vorbeasca cu Dumnezeu.
- Pai bine, Doamne! Eu ma rog atata la tine... iti dau toata increderea mea si tu ma lasi sa mor?!?
- Cum ziceai ca te cheama? intreaba Dumnezeu.
- Bula.
Cauta Dumnezeu in registrul lui si gaseste numele lui Bula.
- Mai, Bula, nu stiu cum sa-ti spun... dar la mine aici scrie ca ti-am trimis trei barci!
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:25 pm

Profesoara ii intreaba pe copii ce mananca ei acasa.
Bula: - Ceai.
Profa ii spune ca nu e bine, ca o sa aiba inspectie si ca daca il intreaba ce mananca sa spuna ca mananca friptura...
A doua zi, inspectie.
Inspectorul: - Ce mincati voi acasa, copii?
Bula: - Friptura.
- Toata ziua friptura?
- Da!
- Si dimineata, si seara friptura?
- Da!
- Si cata friptura maninci tu, Bula, pe zi?
- Cam doua cani, domnule inspector!
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:25 pm

Intr-o zi Bula, Itic si Strula aveau nevoie de curve. Se duc ei la o femeie maritata si foarte bogata, barbatul ei fiind plecat cu afaceri. Isi termina baietii treaba cu femeia cand, la un moment dat, cineva bate la usa...
Era barbatul femei...
In graba, Bula se ascunde pe dulapul de la bucatarie, Itic in frigider si Strula in sifoner.
Barbatul, vrand sa se schimbe, il gaseste pe Strula in sifonier :
- Ce cauti nenorocitule aici?
- Pai am venit sa-ti repar sifonierul. Ar fi bine sa-mi dai niste bani ca ti l-am reparat...
Barbatul ii da bani lu Strula, care pleaca bucuros ca a scapat si a mai si fost platit.
Barbatului ii este foame, asa ca se duce la frigider, unde da de Itic:
- Ce cauti nenorocitule aici?
- Pai am venit sa-ti repar frigiderul. Ar fi bine sa-mi dai niste bani ca ti l-am reparat... Ii da bani lui Itic acesta scapand bucuros. In cele din urma barbatul se aseaza la masa, ridica ochii si de de Bula, catarat pe dulap.
Barbatul se uita la Bula, Bula la el, el la Bula, Bula la el...
Dupa cateva momente de liniste totala, Bula izbucneste nervos:
- Ce te uiti atata ma, n-ai mai vazut gandaci de bucatarie?
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:26 pm

La un concurs de parasutisti intr-o unitate militara, Bula trebuia sa faca saltul cu parasuta, la aterizare sa ia bicicleta, sa faca o cursa de 40km, dupa care un cros de 15Km.
Se urca Bula in avion, ajunge in zona de parasutare, sare si trage de comanda... parasuta nu se deschide. Mai trage o data... nimic... trage comanda de la parasuta de siguranta... tot nimic... mai trage o data... nimic... dupa care zice:
- Parca vad ca si bicicleta e stricata...
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:26 pm

Cica Bula vine intr-o zi de la scoala plangand:
- Tataaa... Nu mai vreau sa ma duc la scoalaaa...
Bietu' tat'su, cica:
- Bai Bula, nu se poate, trebuie sa te duci.
- Ba nu ma mai duc! In fiecare zi ma bat copiii, ma scuipa, ma injura, imi zic "Iar ai venit, bai boule?", imi arunca cu apa in cap de la etaj...
- Bai Bula, nu se poate, trebuie sa te duci.
- De ce, tata?
- Pentru ca esti directorul liceului.
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:27 pm

Very Happy Generalul viziteaza infirmeria regimentului, curios sa vada cum sunt ingrijiti bolnavii.
Langa unul din paturi, generalul intreba:
- Ce ai soldat?
- Hemoroizi, sa traiti!
- Si cum te trateaza?
- Badijonari cu albastru de metil, sa traiti!
- Ai vreo dorinta?
- Nu, sa traiti!
Dupa alti 5-6 pacienti cu aceeasi boala, tratati la fel si fara dorinte speciale de formulat, vine randul lui Bula:
- Tu de ce suferi?
- De amigdalita, sa traiti!
- Si cum te trateaza?
- Badijonari cu albastru de metil, sa traiti!
- Ai vreo dorinta?
- Da, sa traiti! Ori sa se-nceapa de la mine, ori sa se schimbe somoiogul cand ajunge la mine!
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:28 pm

Se duce bula cu maica-sa la bunici, vede un cal cu pu*a sculata si intreaba:
- Mamico, ce aia la calul ala acolo mami zi-mi! Hai, imi zici? Hai, zi-mi si mie!
- Taci dracu' o data din gura si hai sa maegem!
Se pune Bula in fund si spune:
- Daca nu imi zici, nu mai merg!
- Nu e nimica fiule, nimica!
A doua zi se duce cu taica-su la bunici si iar vede calul cu pu*a sculata si intreaba:
-Tati, ce e aia de acolo?
- E pu*a calului fiule!
- Aaaaaaaa pai mama a zis ca nu e nimic!
- Pai pentru ma-ta nici aia nu e nimic!
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:29 pm

Bula facea scoala de parasutism. Instructorul le zice:
- Baieti, vedeti ca va parasutam in desert. Acolo sa asteptati ca trimitem un jeep sa va ia. Apropo, luati-va vreo 10 de parasute ca sunt d-astea romanesti.
Sare Bula primu' din grupa lui si pe la vreo 5000 de metri vrea sa deschida prima parasuta. Bine inteles ca aceasta nu se deschide si el isi zice:
- Nu-i nimic, mai am 9 parasute.
Bineinteles ca nu i s-a deschis niciuna dintre parasute.
- Ba, ce ghinionist sunt, isi zise Bula in cadere, nu mi s-a deschis nici o parasuta, iar acu' sa vezi ca nu vine nici jeepu' ala sa ma ia.
Sus In jos
BrAzAoReD

BrAzAoReD


Mesaje : 25
Data de înscriere : 06/08/2008
Varsta : 30

Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitimeJoi Aug 07, 2008 5:29 pm

Bula pe patul de moarte.acesta ii zice sotiei sale: draga sotie dupa ce mor te rog sa nu ma inseli ca de cate ori ma vei insela eu de atatea ori ma voui intoarce in mormant. Dupa ce moare bula sotia il inseala cu multi barbati.Dupa 20 de ani moare si ea. Aceasta se uintalneste cu un apostol si il intreaba: -Ce stii de sotul meu? apostolul:-Care ii sotul tau? Sotia:da ala care atuncio cand o murit o zis sa nu-l insel ca de cate ori eu il voi insela de atatea ori el se va intoarce in mormant. la care apostolul:Aaaaaa!da ala ii bula ventila torul
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bancuri cu bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu bula   Bancuri cu bula Icon_minitime

Sus In jos
 
Bancuri cu bula
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Counter Stirke :: ..::Bancuri::..-
Mergi direct la: